SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skedar 6732491
nr 673 2491
Skedar
3 st, 1800-tal, Silver
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
måndag 13 december 2010
kl 18:46:59
100 kr
300 kr
200 kr
ledande budet*
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver